• ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  W promocji wybrane modele wanien w systemie THERAPYMIX taniej o 25% + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ARALIA 160x75 i 170x75 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ELEKTRA 170x75, 170x70, 170x80 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem VOICE Lewa / Prawa 150x95 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ALTO Lewa / Prawa 160x100 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Kto pyta nie błądzi ...

Przed zakupem wanny z hydromasażem warto jest zadać kilka nawet  z pozoru oczywistych pytań, aby dokonać właściwego wyboru produktu spełniającego nasze oczekiwania unikając przy tym niepotrzebnych problemów.

Czy wybrać wannę jedno czy wieloosobową?

Jednym z pierwszych podstawowych pytań na jakie należy odpowiedzieć sobie wybierając model wanny z hydromasażem jest jej przeznaczenie. Jeśli zależy nam na „towarzystwie” i przestrzeni w wannie to należałoby wybrać wannę przestronną wieloosobową. Jeśli  stawiamy na najwyższą skuteczność i intensywność masażu to najlepszym wyborem będzie wanna jednoosobowa (lepszy odbiór bodźców przez kontakt ze wszystkimi strumieniami z dysz).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu wanny?

Ergonomia

 • pochylenie oparcia – im bardziej nachylone, tym wygodniejsza pozycja do hydromasażu,
 • długość dna – nie za długie, aby nogi były podgięte zapewniając rozluźnienie mięśni oraz aby podeszwy stóp opierały się na dyszach do ich masażu,
 • lokalizacja dysz - strumienie wody z dysz mają stymulować konkretne partie ciała, nie zaś wywoływać ruch wody w wannie,
 • usytuowanie sterowania – na wyciągnięcie ręki, bez wykonywania zbędnych ruchów i konieczności podnoszenia się do jego obsługi (panel pochylony w stronę użytkownika lub w burcie wanny, pod kontrolą wizualną i manualną), panel sterowania płaski usytuowany na poziomej półce wanny wyklucza możliwość obsługi bez podnoszenia się w wannie,
 • głębokość – zbyt płytka wanna uniemożliwia skuteczny masaż karku oraz powoduje dyskomfort kąpieli (część ciała ponad lustrem wody)

Pojemność

Nie bez znaczenia również pozostaje kwestia ilości ciepłej wody potrzebnej do napełnienia wanny, a więc zestawienie pojemności wanny z możliwościami źródła ciepłej wody użytkowej w domu  np. pojemność zasobnika ciepłej wody.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu hydromasażu i opcji dodatkowych do wanny?

Aby zapewnić wysokie walory hydro-terapeutyczne masażu w dużej gabarytowo wannie niezbędny jest odpowiednio duży wydatek wody. Dlatego do takich wanien zalecane są systemy wyposażone w dwie pompy wodne (TURBOMIX lub TOPTRONIC).

 

Porównuję ceny różnych wanien  wanien z hydromasażem, na co zwrócić uwagę?

Cena naszych wanien z hydromasażem wynika przede wszystkim z: 

 • technologii wykonania, która gwarantuje najwyższy poziom higieny,
 • zaawansowanych rozwiazań oferujących 5 rodzajów masażu
 • jakości wykorzystanych materiałów i podzespołów (urządzenia renomowanych firm, zdobienia tylko z metalu, sztywne gładkie orurowanie).

 

Co w systemach hydromasażu HYDRO TOP jest standardem, a co opcją?

Szczegółowe informacje na temat każdego systemu hydromasażu patrz: 

http://www.hydro-top.pl/systemy/

Systemy hydromasażu HYDRO TOP zostały tak skonfigurowne, aby oferta standardowa była najbardziej atrakcyjna i zawierała kluczowe funkcje (różne rodzaje masażu, chromoterapię - RAINBOW SYSTEM, ozonator, automatyczne przedmuchiwanie, program dezynfekcji) najbardziej istotne dla użytkownika. OPCJE do wyboru stanowią uzupełnienie standardowej wersji systemu w zależności od indywidualnych oczekiwań oraz wybranego modelu wanny.  

Czy warto kupić tanią wannę z hydromasażem.

Zdecydowanie nie !  Odradzamy wszystkim zakup tanich wanien "z hydromasażem" z kilku powodów.

 • jakość wykonania oraz rozwiązania techniczne, gdyż jest to bezpośrednio związane z higieną wanny z hydromasażem ... więcej patrz: http://www.hydro-top.pl/rozwiazania/higiena/  , niestety w większości  nie pozwalających na właściwe utrzymanie higieny - stąd przeświadczenie wielu użytkowników, że wszystkie wanny z hydromasażem są trudne w utrzymaniu.
 • jakość  podzespołów i związana z tym kwestia serwisu zarówno gwarancyjnego jak i pogwarancyjnego. Należy pamiętać, że wanna z hydromasażem w przeciwieństwie do większości sprzętów elektrycznych jest produktem do stałej zabudowy. Oznacza to, że każda usterka  jest związana ze znacznymi uciążliwościami dla użytkownika w jej naprawie.  W przeciwieństwie do naprawy np. wadliwego telewizora nie wiąże się to tylko z odesłaniem do naprawy lub wymianą, ale pociąga za sobą zazwyczaj szereg prac i demontaż innych elementów w łazience.
 • wykonanie tych produktów w oparciu o podzespoły niskiej wytrzymałości, a jednocześnie zastosowanie rozwiązań nie oferujących oczekiwanego efektu hydromasażu a jedynie "mieszających" wodę.

Czy można zamontować system hydromasażu HYDRO TOP do innych wanien spoza naszej oferty .

Tak. Jednak po dokonaniu wyboru modelu wanny spoza naszej oferty  w celu potwierdzenia możliwości montażu hydromasażu HYDRO TOP , konieczne jest dokonanie konsultacji technicznej.

Czy można zamontować chromoterapię RAINBOW SYSTEM do wanien spoza oferty HYDRO TOP?

Tak. Istnieje możliwość montażu systemu chromoterapii na wannie spoza naszej oferty. Jednak w celu potwierdzenia szczegółów montażu na konkretnym modelu prosimy o kontakt z firmą.

Czy konieczny jest stelaż do wanny.

W celu łatwiejszego ustawienia wanny oraz jej lepszego podparcia możemy skorzystać ze stelaża do wanny. Jest to stalowa, ocynkowana konstrukcja z ramą, podporami i nogami o regulowanej wysokości. Umożliwia stabilne ustawienie wanny bez konieczności montażu do ściany i podłoża. W wannach z hydromasażem występuje jako standardowa konstrukcja nośna.

W jakim czasie jest realizowane zamówienie na wannę z hydromasażem.

Standardowy okres realizacji zamówienia to ok. 14 dni od momentu wpłynięcia zamówienia

Co przygotować przed instalacją wanny z hydromasażem.

Po wybraniu odpowiedniego modelu wanny z hydromasażem warto już na etapie wykonywania instalacji przygotować wszystkie niezbędne przyłacza, tak aby po zakupie można podłączyć wannę szybko i bez problemów. Pomocny jest przygotowany, do wanien z oferty HYDRO TOP,  schemat podłączeń, wskazujący optymalną lokalizację  przyłączy wody, kanalizacyji i elektryczne.

W jaki sposób znaleźć cenę interesującego nas produktu.

Po wejściu do karty interesującego nas produktu znajdziecie Państwo jego cenę i wszelkie pomocne informacje.

Jaki rodzaj baterii dobrać do wanny z hydromasażem HYDRO TOP.

Mając na uwadze konstrukcję wanny z hydromasażem HYDRO TOP polecamy rozwiązanie z baterią podtynkową + napełnianie przez dysze (w dnie wanny) + główka prysznicowa na wannie.

Argumenty za ...

 1. ergonomia użytkowania - bateria podtynkowa zlokalizowana w dogodnym do obsługi miejscu na ścianie, nie ma wylewki, która wystaje nad wannę stanowiąc element kolizyjny dla użytkownika wanny,
 2. łatwość utrzymania w czystości - bateria nie jest zachlapywana wodą z wanny, nie "obrasta" kamieniem
 3. szybkość napełniania - woda z baterii podtynkowej (z reguły o większym przepływie) dostaje się do wanny przez dysze w dnie bez zbędnych oporów co skraca czas potrzebny na napełnianie wanny.
 4. oszczędność energii - woda dostaje się do wanny bez wychładzania się podczas wlewania i rozchlapywania, jak to ma miejsce w klasycznych bateriach
 5. estetyka - wąż główki prysznicowej schowany pod wanną (nie wisi w wannie lub na ścianie), linia baterii i główki prysznicowej do dobrania wg indywidualnego poczucia gustu

Jak wpływa częstotliwość użytkowania wanny z hydromasażem HYDRO TOP na jej higienę.

Im częściej korzystamy z hydromasażu tym stan higieny naszej wanny jest lepszy. Pełny przepływ wody przez wszystkie dysze i instalacje wanny uniemożliwia nagromadzanie sie osadów i przeciwdziała namnażaniu się w nich drobnoustrojów.

Jak często dezynfekować wannę z hydromasażem.

Częstotliwość dezynfekowania wanny jest związana w dużym stopniu ze sposobem jej użytkowania. Niezaleznie od wszystkich czynników zalecamy okresowe przeprowadzanie dezynfekcji instalacji hydromasażu nie rzadziej niż raz na miesiąc. Zaś jeśli rzadko korzystamy z kąpieli z hydromasażem lub zamierzamy pozostawić wannę na dłuższy czas bez użytkowania należy przeprowadzać dezynfekcję po każdorazowym doraźnym użyciu.

Czy można myć się w wannie z hydromasażem.

Wykorzystanie wanny z hydromasażem HYDRO TOP do celów higienicznych jest możliwe z racji jej budowy zapobiegającej pozostawaniu osadów w instalacji wanny. Należy przy tym pamiętać, aby po zakończonej kąpieli dokonać przepłukania dysz i instalacji wanny czystą wodą (aktywowanie opcji przepłukiwania lub wlewając wodę z główki prysznicowej do otworów dysz).   

Czy można używać środków pieniących do kąpieli w wannie z hydromasażem.

Powszechnie występujące w płynach do kąpieli detergenty powodują znaczne spienianie wody w wannie z hydromasażem i mogą powodować zakłucenia w pracy pomp. Dlatego do kąpieli w wannie z hydromasażem zalecamy stosowanie specjalnych środków nie zawierajacych detergentów.

Jak usunąć rysy z powierzchni akrylu.

Niewielkie zadrapania można usunąć za pomocą wodnego papieru ściernego i pasty polerskiej.

Budowa i działanie

Jakiej jakości materiały i podzespoły są użyte do produkcji wanien z hydromasażem HYDRO TOP.

Staranność i jakość wykonania idzie w parze z zastosowaniem markowych podzespołów (BALBOA, KOLLER, HYDROAIR). Oferujemy produkty oparte na wannach akrylowych (ICI – LUCITTE) najwyższej jakości, stabilnej stalowej konstrukcji stelaża, sztywnym orurowaniu (NIBCO)  oraz zdobieniach wykonanych wyłącznie z metalu.

Szczegółowe informacje na temet zastosowanych w danym systemie podzespołów można znaleźć po wejściu w kartę wybranego systemu hydromasażu ... patrz: http://www.hydro-top.pl/systemy/

Jak podłączyć wannę i wannę z hydromasażem.

Podłączenie wanny z hydromasażem HYDRO TOP nie jest szczególnie wymagające. Dzięki gotowym schematom podłączenia dla wanien z oferty (dostępne na stronie www) można przygotować wszystkie przyłącza wodne, kanalizacyjne i elektryczne przed zakupem wanny. Pozwala to na montaż wanny w krótkim okresie czasu i z minimalnym nakładem sił i środków.

1. Instalacja wodno-kanalizacyjna.
Wanna z hydromasażem HYDRO TOP  nie wymaga szczególnych rozwiązań instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. Wanny z hydromasażem HYDRO TOP z wykorzystaniem opcji PRZEPŁUKIWANIA  wymagają przyłacza wody zimnej zlokalizowanego pod wanną, zakończonego zawworkiem z filtrem.  Podłączenie kanalizacyjne to klasyczne podpięcie syfonu odpływowego z wanny do rury kanalizacyjnej. Należy mieć na uwadze dokładne sprawdzienie szczelność połączeń.
2. Instalacja elektryczna
Wanna z hydromasażem powinna być podłączona przez autoryzowanego instalatora lub elektryka z uprawnieniami. Instalacja elektryczna w domu powinna być zabezpieczona wyłącznikiem różnicowo-prądowym oraz bezpiecznikiem na wydzielonym obwodzie wanny. Uwaga! Wymagany jest dodatkowy przewód ochronny PE do "uziemienia" stelaża wanny z hydromasażem.

Po ustawieniu wanny i sprawdzeniu szczelności połaczeń oraz poprawności działania funkcji systemu hydromasażu możemy przystąpić do jej zabudowy.

Więcej na http://www.hydro-top.pl/instrukcje/montaz-hydromasaz/

Jak zabudować wannę z hydromasażem?

Gotowe propozycje zabudowy wanny z hydromasażem patrz:  http://www.hydro-top.pl/produkty/obudowy/

Zabudowa powinna gwarantować przede wszystkim:

 • dostęp powietrza pod wannę (skuteczność chłodzenia urządzeń,  dostateczna ilość powietrza wtłaczanego przez dmuchawę do wanny). Niewłaściwa wentylacja prowadzi do nadmiernie intensywnej eksploatacji urządzeń lub nawet ich uszkodzenia.
 • możliwość jej demontażu w celu odsunięcia lub wyjęcia wanny w celach serwisowych
 • swobodę pracy (wanna nie może wisieć na zabudowie lub podpierać jej konstrukcji)

Co to jest ozonator i ozonoterapia.

Ozon w wannie z hydromasażem ma inną rolę do spełnienia:

 • działa orzeźwiająco swoim zapachem
 • realizuje pełniejsze dotlenienie tlenem atomowym powstającym podczas rozpadu cząstek ozonu (najistotniejsze!)
 • poprawia higienę ciała i wody (działanie bakteriobójcze i grzybobójcze)

Jaka jest rola ozonatora w procesie dezynfekcji.

Ozon (tlen trójatomowy O3) w stanie wolnym występuje w atmosferze i poczuć go możemy w powietrzu po burzy. Ozon jako gaz trujący ma właściwości bakteriobójcze przez co może być wykorzystywany do uzdatniania wody (np. w basenach dla niemowląt) jednak, aby był skuteczny w tej roli jego stężenie musi być na poiziomie kilkudziesięciu procent (różne źródła podają: powyżej 20%). Takie stężenie ozonu jest zabójcze dla człowieka dlatego wykorzystanie ozonu jako środka uzdatniającego wodę jest możliwe w wyspecjalizowanych ośrodkach nie zaś w wannie z hydromasażem.

Z czego wynika ilość i rozmieszczenie dysz.

W masażu wodnym, który jest podstawą hydroterapii, o jego skuteczności nie decyduje ilość dysz, a ich rodzaj i rozmieszczenie. Najważniejsze jest właściwe ukierunkowanie strumieni z dysz na odpowiednie partie ciała (mięśnie i ścięgna) oraz ich siła oddziaływania.

Dlaczego wszystkie systemy są sterowane elektronicznie.

Takie sterowanie w odróżnieniu od pneumatycznego jest dużo bardziej niezawodne i pozwala wykorzystywać:
dodatkowe tryby działania masażu (zmienne lub pulsacyjne),
płynną regulację siły masażu,
podgrzewacze wody i powietrza (zapobiegnie to wychładzaniu wody),
ozonowanie (uzdatnianie wody ozonem),
programowanie czasu kąpieli, temperatury wody, chromoterapii,
czujnik poziomu wody (zapobiegnie włączaniu pomp na sucho),
wskaźnik niskiego stanu płynu dezynfekcyjnego,
przepłukiwanie i przedmuchiwanie automatyczne i wiele innych funkcji, ułatwiających korzystanie z hydromasażu.

Do czego służy AROMA EMOTION.

To jest układ do ciagłego i bezpiecznego dozowania olejków eterycznych do kąpieli w hydromasażu. Pozwala uniknąć oparzeń przez olejki dodawane bezpośrednio do wody, tym bardziej że olejki dodane do wody nie rozpuszczają się, a pływają na powierzchni i szybko wyparowują.

Jaka jest różnica miedzy podgrzewaczem wody i podgrzewaczem powietrza i ich zastosowaniu.

Podgrzewacz powietrza to wewnętrzna grzałka o mocy 200W wbudowana do dmuchawy powietrznej. Jej zadaniem jest podgrzewanie powietrza, tak aby podczas pracy dmuchawy powietrznej użytkownik nie odczuwał nieprzyjemnego uderzenia chłodnego powietrza z dysz wanny. Pracujący podgrzewacz powietrza dogrzewa strumień powietrza wychodzący z dmuchawy do ok 43 - 45 C przez dzięki czemu woda ma tendencje do utrzymywania ciepła w całej wannie.

Podgrzewacz wody to przepływowa grzałka o mocy 1500 do 1700 W, montowana na orurowaniu wodnym. Przepływająca woda jest podgrzewana. W systemach hydromasażu HYDRO TOP jest to urządzenie utrzymujące temperaturowy komfort kąpieli ściśle współpracujące z oprogramowaniem systemu. Podgrzewacz wody ma za zadanie utrzymywać temperaturę wody w wannie na zaprogramowanym przez użytkownika poziomie. W takim przypadku praca podgrzewacza nie jest ciągła - włącza się on wtedy kiedy temperatura wody spadnie poniżej zaprogramowanej, dogrzewa wodę i wyłączy się samoczynnie.