• ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  W promocji wybrane modele wanien w systemie THERAPYMIX taniej o 25% + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ARALIA 160x75 i 170x75 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ELEKTRA 170x75, 170x70, 170x80 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem VOICE Lewa / Prawa 150x95 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!
 • ŚWIĄTECZNA PROMOCJA - 25% TANIEJ
  Wanna z hydromasażem ALTO Lewa / Prawa 160x100 w systemie THERAPYMIX - teraz 25% taniej + zagłówek GRATIS !!!

Aromaterapia

Wanna z hydromasażem HYDRO TOP może być wyposażona w układ do ciągłego i bezpiecznego dozowania olejków eterycznych do kąpieli w hydromasażu.

Aromatyczna kąpiel

Terapeutyczne działanie kąpieli aromatycznych jest związane z szybkim wprowadzeniem olejków eterycznych do naczyń limfatycznych, które omywają wszystkie narządy, a także jednocześnym wdychaniem pary aromatycznej (inhalacja). Aby kąpiel dostarczała nie tylko przyjemności,ale i korzyści należy przestrzegać kilku prostych zasad. Nie należy brać kąpieli odrazu po jedzeniu, najlepiej po 2-3 godzinach. Długośc kąpieli 15-20 minut.A teraz o temperaturze kąpieli. Główny warunek - Państwa własny komfort. Lekarze polecają jednak unikać zarówno bardzo goracej, jak i bardzo zimnej wody. Kapiele o temperatzurze 36-37 stopni nie maja przeciwskazań.

Jak kupować olejki eteryczne?

Przede wszystkim należy kupować olejki eteryczne w sprawdzonych miejscach. Ważnym elementem wskazującym na jakość olejku eterycznego jest jego cena. Różnice w kosztach otrzymywania, ze względu na dostępność, koszty uprawy, zbioru, destylacji itd. są ogromne. Prawdziwy olejek w warunkach temperatury pokojowej powinien szybko wyparować nie zostawiając śladów. Jeśli została plama oleista - to najprawdopodobnej podróbka. Tanich olejków należy unikać, ponieważ są one źle oczyszczone i zawierają dodatki, którę moga wywoływać reakcję alergiczną.

UWAGA: jeżeli w składzie produktu (Ingredients) pojawią się inne niż sam olejek składniki np. „perfum” (kompozycja zapachowa), rozpuszczalniki (najczęściej Dipropylene Glycol, Ethyl Alcohol, Izopropyl Mirystate) itp. oznacza to że produkt jest albo kompozycją zapachową, albo, jeżeli wymieniono nazwy kilku olejków, mieszaniną olejków i rozpuszczalników, albo olejkiem rozcieńczonym albo kombinacją tych wszystkich możliwości. Nie jest to czysty olejek eteryczny i nie powinien być stosowany w aromaterapii szczególnie, jeżeli zawiera petrochemiczne rozpuszczalniki i syntetyki zapachowe. (za PTA)

Przeciwskazania do aromaterapii

Nigdy nie używać olejków eterycznych doustnie (z niewielkimi wyjątkami), ponieważ niektóre z nich są toksyczne. Nie należy używać olejków eterycznych jeśli człowiek cierpi na astmę, wysokie ciśnienie, padaczkę, częste reakcji alergiczne oraz poważne choroby nerwowe. Nie używać olejków eterycznych w ciaży i u niemowląt. Po użyciu olejków cytrusowych na skórę nie wolno opalać sie przez około 6 godzin.

 

Jak dobrać olejek eteryczny?

Uspokajające olejki eteryczne Bazyliowy, rumiankowy,majerankowy, lawendowy, melisowy, różany, neroli, ylangowy, geraniowy, tymiankowy.
Tonizujace, antydepresyjne olejki eteryczne Laurowy, cynamonowy, eukaliptusowy,rozmarynowy, bazyliowy, geraniowy, lawendowy, melisowy, neroli, pomarańczowy, sandałowy
Olejki, używany przy chorobach serca Jaśminowy, geraniowy, cyprysowy, neroli, różowy, cedrowy,jodłowy.
Na przeziebienie Bazyliowy, laurowy,cynamonowy,eukaliptusowy,szałwi,melisowy, sosnowy
Olejki, używane przy chorobach układu moczowego Jałowca, benzoesowy, cedrowy, pietruszki
Olejki, używane przy zaburzeniach trawienia Bergamotowy, cynamonowy, koper włoski, mirra, miętowy, rumiankowy, kminkowy, kolendrowy
Olejki, używane przy chorobach skóry i włosów drzewa herbacianego,bergamotowy, jałowca, cytrynowy,paczuli, lawendowy, sandałowy

 

Jak przechowywać olejki?

Przechowywać olejki należy w butelkach z ciemnego szkła z dala od promieni słonecznych, w chłodnym i ciemnym miejscu, niedostepnym do dzieci.  Unikać plastykowych butelek.

Test tolerancji olejków

Osoby ze skłonnościami do alergii powinny przed zastosowaniem olejków wykonać test alergiczny - rozpuszczonym w wodzie olejkiem posmarować skórę za uchem i odczekać 12 godzin. Jesli nie stwierdzono uczulenia (wysypki, swędzenia, zaczerwienienia) można stosować olejki.